فصل فناوری اطلاعات زیرساخت اطلاعات الکترونیکی

فصل: فناوری اطلاعات زیرساخت اطلاعات الکترونیکی اخبار سیاسی هیات دولت دولت الکترونیک

گت بلاگز افغانستان تروریستان و حامیان آنان شکست خواهند خورد

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان تاکید می کند که دولت و مردم افغانستان با گروه‌های تروریستی و حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای آنان با قاطعیت مبارزه می کن

تروریستان و حامیان آنان شکست خواهند خورد

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان در آخر نشست پروسه کابل حضور یافت و گفت:” این نشست خبر عملی و واضح به مردم افغانستان، همکاران بین المللی و همسایه گان افغانستان دارد که صلح باید انجام شود و با تلاش های مان میخواهیم صلح را به دست آوریم”.
عبدالله بیان داشت، گروه هایی که آماده مذاکره هستند، باید با آنها مذاکره شود و کسانی که از تروریزم و این گروه ها حمایت می کنند، جز مبارزه با آنان گزینه ای دیگری وجود ندارد باید در برابر آن ها ایستادگی صورت گیرد.
وی با بیان این مطلب که دروازه صلح افغانستان باز خواهد بود تاکید کرد که آنانی که دست به حملات بزدلانه و حملات وحشتناک میزنند، نمی تواند افغانستان را به عقب برگردانند.
آقای عبدالله افزود که مردم افغانستان همه روزه از ناحیه ناامنی ها و حملات تروریستی زحمت می برند و جهت مبارزه با این پدیده، همکاری های منطقه ای، فرامنطقه ای و همسایگان افغانستان مهم است و امیدواری وجود دارد که نشست پروسه کابل یک چتر مناسب جهت مبارزه با هراس افگنی باشد.
رییس اجرایی به صراحت اعلام کرد که افغانستان در برابر همسایگان خود، نیت نیک دارد و از همین رو، افغانستان نیز از کشورهای همسایه خود انتظار مشابه دارد.
وی همچنان در مورد کمک های بین المللی به افغانستان گفت که در ۱۶ سال گذشته با کمک های متحدین افغانستان در برابر تهدیدهای تروریستی مبارزه صورت گرفت که در نتیجه کمک های بین المللی، زندگی میلیون ها افغان عوض کردن کرد و اصلاح یافت ولی کمک های جامعه جهانی دست خوش خشونت ها در افغانستان شده است است.
وی افزود که بسیج جریان های سیاسی به شمول احزاب، ارده و قاطعیت حکومت را در برابر گروه های تروریستی تقویت می بخشد و از همین رو، در شرایط کنونی با بسیج احزاب، نباید هیچ گونه موردی مانع تامین امنیت و صلح در افغانستان شود.
آقای عبدالله خاطرنشان کرد که هرچند رهبران سیاسی حکومت در گذشته ها، اشتباهاتی را مرتکب شده است اند ولی دیگر نباید غلط های گذشته تکرار شود و در این شرایط حساس نیاز است که همه جریان های سیاسی به شمول احزاب، اختلافات سیاسی و قومی را کنار گذاشته و با حکومت وحدت ملی همکاری کنند.
او همچنان به انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری اشاره کرد که هم انتخابات پارلمانی در وقت معین آن برگزار خواهد شد و هم در سال ۲۰۱۹، انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.
به گفته رییس اجرایی، حکومت وحدت ملی می کوشد که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اعتماد از دست رفته مردم افغانستان را بار دیگر احیا کند.
عبدالله عبدالله رییس اجرایی، این سخنان را در اختتامیه نشست پروسه کابل بیان کرد، نشستی که به میزبانی حکومت افغانستان امروز برگزار شده است هست. آقای عبدالله در این نشست اعلام کرد که کارهای جدی جهت برگزاری دور بعدی این نشست جریان دارد که چی زمانی و در کجا برگزار شود.
انتهای پیام/
برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: سیاسی | برگزاری | عبدالله | انتخابات | افغانستان | افغانستان | ریاست جمهوری | عبدالله عبدالله | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog