فصل فناوری اطلاعات زیرساخت اطلاعات الکترونیکی

فصل: فناوری اطلاعات زیرساخت اطلاعات الکترونیکی اخبار سیاسی هیات دولت دولت الکترونیک

گت بلاگز سیاسی گزارش عملکرد و برنامه‌های توسعه دولت الکترونیک بررسی شد

هیات دولت در جلسه امروز خود گزارش عملکرد و برنامه‌های توسعه دولت الکترونیک را بررسی کرد.

گزارش عملکرد و برنامه‌های توسعه دولت الکترونیک بررسی شد

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، هیأت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور، گزارش عملکرد و برنامه های توسعه دولت الکترونیک را که به وسیله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات ارائه شده است بود، بررسی کرد.

عبارات مهم : فناوری
براساس این گزارش که با تمرکز بر توانایی های کاربری فناوری اطلاعات در براق سازی، دسترسی آزاد به اطلاعات، مقابله با فساد و جعل و توسعه خدمات الکترونیکی ارایه شد، کلیه زیرساخت های توسعه دولت الکترونیکی مشمول بر مرکز ملی تبادل اطلاعات، معماری اطلاعات دولت، مراکز داده دولت، توسعه شبکه دسترسی دستگاه های اجرایی و زیرساخت دولت همراه در دولت یازدهم ایجاد و راه اندازی شده است است.

برای نخستین بار شناسنامه خدمات دولت تهیه شده است و برنامه الکترونیکی شدن آن نیز انجام شده است است.

برای هر شهروند ایرانی یک کارپوشه الکترونیکی فراهم شده است تا تمامی اطلاعات و اسناد مورد نیاز خود از دولت را از این مسیر دریافت دارند.

به زودی خدمات دولت از مسیر زیرساخت های یکپارچه فراهم شده است مشمول بر درگاه دولت هوشمند، سامانه دولت همراه، کارپوشه ملی ایرانیان و دسترسی آزاد به اطلاعات در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی با جدیت عنوان الکترونیکی نمودن خدمات را دنبال نموده و تلاش کنند در چارچوب زیرساخت های فراهم شده است خدمات خود را جهت ارایه به مردم متصل و قابل دسترس نمایند.

در ادامه این جلسه ، هیأت وزیران میزان حق امتیاز و جریمه عدم انجام تعهدات مندرج در پروانه تأسیس و ارایه خدمات گوشی در منطقه آزاد کیش را تعیین کرد.

بر این اساس، حق امتیاز ارتقاء پروانه تأسیس و ارایه خدمات گوشی در منطقه آزاد کیش 700 میلیون ریال تعیین شد.

در خصوص نقض تعهدات پروانه یاد شده است نیز سقف جریمه نقض تعهدات کیفیت خدمات در کل ناحیه قلمرو عنوان فعالیت، یک میلیارد ریال است.

همچنین با تصویب هیات وزیران، دهستان های سمغان و انارستان در بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون به فهرست شهرستان های مناطق کمتر توسعه یافته در امور حمایتی اضافه شدند.

دهستان های مزبور باوجود محرومیت صددرصدی تاکنون در فهرست مناطق محروم قرار نگرفته بودند و به همین علت تغییری در اوضاع عمرانی آنها ایجاد نشده بود.

در آخر جلسه دولت ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را به منظور پیگیری این طرح ها معرفی کرد.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: فناوری | اطلاعات | زیرساخت | اطلاعات | الکترونیکی | اخبار سیاسی | هیات دولت | دولت الکترونیک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog